Dorota Lipczynska oddech

Kurs
"Złap oddech"

czyli jak odzyskać swój oddech i wykorzystać jego potencjał

Nie ma nic ważniejszego dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia niż oddychanie. A jednak badania pokazują, że  utraciliśmy zdolność prawidłowego oddychania i ponosimy teraz tego poważne konsekwencje. 

Oddychając świadomie możesz żyć zdrowiej i pełniej. Oddech pomaga leczyć i wpływa na wyniki sportowe, odmładza i poprawia jakość życia. 

Złap Oddech to kurs, który powstał z mojej ogromnej fascynacji oddechem i jego potencjałem. Znajdziesz w nim dużo naukowej wiedzy, zagadnień z teorii jogi, ale i całe mnóstwo praktycznych porad i ćwiczeń. 

Smile, breathe and go slowly.

- Thich Nhat Hanh

Dzięki kursowi:

pluca2

Co znajdziesz w kursie?

 • Teoria i praktyka
 • Dużo naukowej wiedzy i konkretne jej zastosowanie w codziennym życiu
 • Nagrania video, audio i pliki pdf
 • 3 różne praktyki jogi
 • Różne sposoby pracy z oddechem (medytacja oddechu, pranajama, oddech metodą Butejki)

Kurs składa się z 3 modułów

Moduł 1 : Oddech i nauka

W module pierwszym dowiesz się co o oddechu mówi nauka. Jak dokładnie przebiega proces oddychania, dlaczego dwutlenek węgla odgrywa ogromną rolę w naszym życiu, jak oddech wpływa na pracę układu nerwowego. Poznasz rolę przepony i nauczysz się ją uruchamiać. W tym module nauczysz się oddechu 360 stopni. Na macie zaproszę cię do praktyki jogi otwierającej klatkę piersiową.

Moduł 2: Oddech i joga

Moduł drugi poświęcony jest w całości temu, jaką rolę oddech odgrywa w praktyce jogi. Dowiesz się czym jest pranajama, kumbhaka i nadi. Nauczysz się synchronizować ruch z oddechem i poznasz trzy różne pranajamy do samodzielnej praktyki. Na macie poznamy vinyasa jogę i poszukamy stanu flow.

Moduł 3: Oddech i życie

Moduł trzeci jest o oddechu w życiu codziennym. O tym, w jaki sposób dzięki oddechowi możesz zwiększyć swoją rezyliencję (elastyczność i odporność psychiczną) i jak oddech związany jest ze stresem. Dowiesz się po jaki oddech sięgnąć na koniec długiego stresującego dnia, a po jaki wtedy, gdy chcesz podnieść swoją energię.  A na macie będziemy pracować z żywiołem powietrza.

"Oddechownik"

Przygotowany specjalnie na potrzeby kursu workbook, który pomoże Ci zbudować twoją codzienną praktykę oddechową. Zadanie na każdy dzień oraz karty obserwacji.

O mnie

Joga jest ze mną od dawna i była ze mną w różnych momentach mojego życia. Przez 10 lat pracowałam jako marketing i project manager, tworząc projekty, w których ważne było wielowymiarowe doświadczenie użytkownika. Wartość tę zabrałam ze sobą do mojego nowego zawodu. Prowadząc warsztaty, kursy, czy ucząc na zajęciach zawsze myślę o Twoim doświadczeniu. Dbam o każdy detal i tworzę przestrzeń, w której możesz się rozwinąć.

Uczę z serca i z powołania. Uczę, bo zawsze chciałam pomagać ludziom zmieniać ich życie. Teraz mam do tego świetne narzędzie – jogę. 

Opinie uczestników o moich kursach

Sprawdź mnie

Nie znamy się jeszcze? Nie masz pewności, czy dogramy się na macie? Totalnie rozumiem, nie wszyscy lubią randki w ciemno. Tu możesz zobaczyć krótką praktykę ze mną.

Play Video

Kup kurs

Złap Oddech

kurs online
PLN 389
 • 3 moduły
 • instrukcje video
 • e-book do każdego modułu
 • workbook "Oddechownik"
 • 3 lekcje jogi różnej długości​
 • 6 ćwiczeń oddechowych
 • 2 prowadzone medytacje oddechu
 • nagranie z techniką body scan

UWAGA: Ćwiczenia oddechowe mogą nie być odpowiednie dla osób z chorobami układu krążeniowego, migrenami, atakami paniki, chorobami serca, wysokim ciśnieniem, epilepsją, astmą, cukrzycą, chorobą tarczycy oraz podczas ciąży. Jeżeli cierpisz na jakąkolwiek poważną dolegliwość skonsultuj się z lekarzem czy ćwiczenia oddechowe będą dla ciebie właściwe. Każda praktyka oddechowa może spowodować zawroty głowy lub nawet utratę przytomności. Zawsze praktykuj w bezpiecznym otoczeniu.

FAQ

często zadawane pytania

Kurs Złap Oddech jest przeznaczony dla każdego, kto jest zdrowy i nie ma przeciwskazań do praktyki jogi oraz ćwiczeń oddechowych. Jeśli masz jakieś wątpliwości – skonsultuj swój stan zdrowia z lekarzem, zanim przystąpisz do ćwiczeń. 

Tak, przydałaby Ci się mata do jogi i koc lub poduszka do siedzenia w trakcie ćwiczeń oddechowych. Do pracy z kartami pracy przyda się dostęp do drukarki (dobrze jest wszystkie materiały sobie wydrukować) oraz coś do pisania. 

Nie. Dostęp do kursu dostajesz na 12 miesięcy. 

Możesz pobrać wszystkie materiały pdf oraz nagrania audio. 

Kurs odbywa się na specjalnej kursowej platformie Po zaksięgowaniu wpłaty otrzymasz maila z dostępem do platformy kursowej. Wszystkie materiały pdf oraz pliki audio możesz pobrać na swój komputer (lub inne urządzenie). Dostęp do kursu masz przez pełny rok. 

Jasne! Świetny pomysł! Napisz do mnie maila na czesc@dorotalipczynska.pl, a ja powiem ci zrobić. Z ogromną radością przygotuję też dla tego szczęśliwca spersonalizowany voucher z informacją o kursie i o tym, jak do niego dołączyć.

Za kurs możesz zapłacić przelewem (online lub tradycyjnym) lub BLIKIEM. 

KONTAKt

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat kursu online?

czesc@dorotalipczynska.pl