Dorota Lipczynska oddech

Premiera kursu za:

Kurs
"Złap oddech"

czyli jak odzyskać swój oddech i wykorzystać jego potencjał

Nie ma nic ważniejszego dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia niż oddychanie. A jednak badania pokazują, że  utraciliśmy zdolność prawidłowego oddychania i ponosimy teraz tego poważne konsekwencje. 

Oddychając świadomie możesz żyć zdrowiej i pełniej. Oddech pomaga leczyć i wpływa na wyniki sportowe, odmładza i poprawia jakość życia. 

Złap Oddech to kurs, który powstał z mojej ogromnej fascynacji oddechem i jego potencjałem. Znajdziesz w nim dużo naukowej wiedzy, zagadnień z teorii jogi, ale i całe mnóstwo praktycznych porad i ćwiczeń. 

Smile, breathe and go slowly.

- Thich Nhat Hanh

Dzięki kursowi:

pluca2

Co znajdziesz w kursie?

 • Teoria i praktyka
 • Dużo naukowej wiedzy i konkretne jej zastosowanie w codziennym życiu
 • Nagrania video, audio i pliki pdf
 • 4 różne praktyki jogi
 • Ćwiczenia rozwojowe na kartach pracy
 • Różne sposoby pracy z oddechem (medytacja oddechu, pranajama, oddech metodą Butejki, oddechy Wima Hoffa)

Kurs składa się z 4 modułów

Moduł 1 : Oddech i nauka

W module pierwszym dowiesz się co o oddechu mówi nauka. Jak dokładnie przebiega proces oddychania, dlaczego dwutlenek węgla odgrywa ogromną rolę w naszym życiu, jak oddech wpływa na pracę układu nerwowego. Poznasz rolę przepony i nauczysz się ją uruchamiać. W tym module nauczysz się oddechu torem brzusznym oraz oddechu 360 stopni. Na macie zaproszę cię do praktyki jogi otwierającej klatkę piersiową.

Moduł 2: Oddech i joga

Moduł drugi poświęcony jest w całości temu, jaką rolę oddech odgrywa w praktyce jogi. Dowiesz się czym jest pranajama, kumbhaka i nadi. Nauczysz się synchronizować ruch z oddechem i poznasz trzy różne pranajamy do samodzielnej praktyki. Na macie poznamy vinyasa jogę i poszukamy stanu flow.

Moduł 3: Oddech i życie

Moduł trzeci jest o oddechu w życiu codziennym. O tym, w jaki sposób dzięki oddechowi możesz zwiększyć swoją rezyliencję (elastyczność i odporność psychiczną), po jaki oddech sięgnąć na koniec długiego stresującego dnia, a po jaki wtedy, gdy chcesz podnieść swoją energię. Nauczę Cię trzech technik oddechowych i tego, jak budować swoją codzienną praktykę oddechową. A na macie będziemy pracować z żywiołem powietrza.

Moduł 4: Potencjał oddechu

Moduł czwarty to dalsza eksploracja potencjału oddechu (i być może podróż w nieznane). Czeka w nim na Ciebie trening relaksacyjny Jacobsona oraz medytacja oddechowa wykorzystująca oddechy Wima Hofa.

 >> Każdy moduł zawiera też dodatkowe zadania rozwojowe na specjalnych kartach pracy. <<

O mnie

Joga jest ze mną od dawna i była ze mną w różnych momentach mojego życia. Przez 10 lat pracowałam jako marketing i project manager, tworząc projekty, w których ważne było wielowymiarowe doświadczenie użytkownika. Wartość tę zabrałam ze sobą do mojego nowego zawodu. Prowadząc warsztaty, kursy, czy ucząc na zajęciach zawsze myślę o Twoim doświadczeniu. Dbam o każdy detal i tworzę przestrzeń, w której możesz się rozwinąć.

Uczę z serca i z powołania. Uczę, bo zawsze chciałam pomagać ludziom zmieniać ich życie. Teraz mam do tego świetne narzędzie – jogę. 

Opinie uczestników o moich kursach

Sprawdź mnie

Nie znamy się jeszcze? Nie masz pewności, czy dogramy się na macie? Totalnie rozumiem, nie wszyscy lubią randki w ciemno. Tu możesz zobaczyć krótką praktykę ze mną.

Play Video

Kup kurs

Złap Oddech

kurs online
PLN 399
 • 4 moduły
 • instrukcje video
 • kursowy e-book
 • 4 karty pracy w PDF
 • 4 lekcje jogi różnej długości​
 • 6 ćwiczeń oddechowych
 • nagranie relaksacji prowadzonej
 • prowadzona medytacja oddechu

UWAGA: Ćwiczenia oddechowe mogą nie być odpowiednie dla osób z chorobami układu krążeniowego, migrenami, atakami paniki, chorobami serca, wysokim ciśnieniem, epilepsją, astmą, cukrzycą, chorobą tarczycy oraz podczas ciąży. Jeżeli cierpisz na jakąkolwiek poważną dolegliwość skonsultuj się z lekarzem czy ćwiczenia oddechowe będą dla ciebie właściwe. Każda praktyka oddechowa może spowodować zawroty głowy lub nawet utratę przytomności. Zawsze praktykuj w bezpiecznym otoczeniu.

FAQ

często zadawane pytania

Kurs Złap Oddech jest przeznaczony dla każdego, kto jest zdrowy i nie ma przeciwskazań do praktyki jogi. Kurs NIE JEST JOGĄ TERAPEUTYCZNĄ. I w związku z tym nie jest odpowiedni dla osób z poważnymi chorobami kręgosłupa oraz dla kobiet w ciąży. Jeśli masz jakieś wątpliwości – skonsultuj swój stan zdrowia z lekarzem, zanim przystąpisz do ćwiczeń fizycznych. 

Nie, zdecydowanie nie wymagam takich umiejętności. Kurs jest dla każdego, kto jest zdrowy i nie ma przeciwwskazań do praktyki jogi. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia z jogą.

Tak, przydałaby Ci się mata do jogi i koc lub poduszka do siedzenia w trakcie ćwiczeń oddechowych. Do pracy z kartami pracy przyda się dostęp do drukarki (dobrze jest wszystkie materiały sobie wydrukować) oraz coś do pisania. 

Nie. Dostęp do kursu dostajesz na 12 miesięcy. 

Możesz pobrać wszystkie materiały pdf oraz nagrania audio. 

Kurs odbywa się na specjalnej kursowej platformie, do której dostęp dostajesz mailem.

Po zaksięgowaniu wpłaty otrzymasz dostęp do platformy kursowej. Sam kurs pojawi się na niej 1 lipca 2022 r. i będzie dostępny przez 12 miesięcy.

Tak. Kurs zostanie opublikowany 1 lipca 2022 r. w całości.

Jasne! Świetny pomysł! Napisz do mnie maila na czesc@dorotalipczynska.pl, a ja powiem ci zrobić. Z ogromną radością przygotuję też dla tego szczęśliwca spersonalizowany voucher z informacją o kursie i o tym, jak do niego dołączyć.

Jasne. Kupując kurs daj mi o tym znać. Najlepiej mailem na czesc@dorotalipczynska.pl

Za kurs możesz zapłacić przelewem (online lub tradycyjnym) lub BLIKIEM. 

KONTAKt

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat kursu online?

czesc@dorotalipczynska.pl