Nie kurs, a proces. Mind-body process.

Moment

Moment to 6-tygodniowy trening uważności integrujący elementy medytacji, jogi, oddechu, uważnego pisania i nauki o mózgu. To program dla kobiet – superbohaterek i kierowniczek świata, perfekcjonistek i wojowniczek, które czują, że życie ucieka im przez palce.

8 maja – 19 czerwca 2024

Czym jest Moment?

Moment to program, który powstał w wyniku mojej wieloletniej pracy własnej i własnego rozwoju oraz pracy z kobietami na różnych etapach życia.

Moment to nie kurs, a proces. Proces przez który przejdziesz samodzielnie, ale z moim wsparciem. Proces, w którym rozwiniesz w sobie czułą dyscyplinę i poczucie sprawczości. Proces powrotu do ciała i pracy ze sobą, a nie nad sobą. Moment nie da Ci certyfikatu, ale da Ci coś dużo bardziej wartościowego - narzędzia do samodzielnego budowania swojego dobrego życia.

Moment to opracowana przeze mnie i rozwijana od kilku lat unikalna metoda pracy z ciałem i umysłem. Metoda, w której łącze praktykę jogi i uważnego ruchu, trening oddechu, medytację i praktykę mindfulness oraz uważne pisanie.

Moment to pięć wypełnionych po brzegi wiedzą i praktycznymi poradami modułów dostępnych na kursowej platformie oraz pięć 90-minutowych webinarów, czyli spotkań ze mną na żywo online.

Co znajdę w środku?

1

Praktyka jogi i uważnego ruchu. Różnej długości nagrania przygotowane w taki sposób, żeby twój poziom zaawansowania nie miał żadnego znaczenia.

2

Podstawy treningu oddechu. Program bazujący na ćwiczeniach metody Butejki oraz praktyk wywodzących się z jogi.

 

3

Medytacja mindfulness. Wprowadzenie do praktyki uważności – przygotowane specjalnie do tego programu medytacje i ćwiczenia.

4

Praktyka Mindful Journaling. Ćwiczenia z uważnego pisania, które są jedną z  najbardziej skutecznych metod odkrywania i wyrażania siebie.

Moment to różnorodność i minimalizm. Znajdziesz w nim narzędzia z kilku dziedzin, ale w takiej ilości i formie, by nie mieć poczucia przytłoczenia i nadmiaru.

Moment jest kursem, który wpisuje się w filozofię Less is Better.

To efekt mojej wieloletniej pracy i nauki, wielu przeczytanych książek i ukończonych kursów; analizy rzetelnych badań naukowych i informacji z różnych dziedzin; sumy doświadczeń pracy z wieloma kobietami.

To synteza wiedzy, której zgromadzenie zajęło mi kilka lat i wyciągnięcie z niej esencji. Dla Ciebie.

Dla kogo jest Moment?

Moment jest przestrzenią dla kobiet.

 • Dla kobiet, które nie mają czasu. Na nic. A już na pewno nie na zadbanie o siebie.
 • Dla mam córek, którym zależy na wychowaniu silnych i stawiających siebie na pierwszym miejscu młodych kobiet, ale same takie nie są i tak nie robią.
 • Dla kierowniczek świata, które czują, że jak odpuszczą na moment kontrolę, to wszystko z łoskotem zawali się i rozpadnie.
 • Dla budzących się w nocy ze strachu (bo kasa, bo wojna, bo świat umiera) i dla mistrzyń świata w tworzeniu najczarniejszych scenariuszy.
 • Dla kobiet, które nie potrafią stawiać granic (w pracy, w relacjach) i z uśmiechem (ale z zaciśniętymi zębami) biorą na siebie kolejne obowiązki i kolejne projekty.
 • Dla perfekcjonistek, dla wojowniczek, dla superbohaterek, które tak bardzo są dla świata, że nie ma ich dla samych siebie.

Jesteś tam? Ja byłam. I nigdy już nie chcę tam wrócić.

Na czym polega wyjątkowość tego programu?

Twój własny narzędziownik

Już w pierwszym Module poznasz swój zestaw narzędzi (Movement Essentials, medytacje, ćwiczenia oddechowe oraz zadania pisarskie)
i zaczniesz samodzielnie komponować codzienne zestawy, które będą dostosowane do twoich potrzeb i możliwości. 

5-45 min nagrania

Wszystkie ćwiczenia mają różne warianty długości, żeby dać Ci możliwość wyboru i dostosować w ten sposób to jak realizujesz ten Program do swojego życia (a nie odwrotnie).

Zapis webinarów

Każde 90-minutowe spotkanie online dostaniesz w zapisie video, które możesz obejrzeć np. w przyspieszonym tempie. Do każdego webinaru dostaniesz również skrypt i podsumowanie. 

Ścieżki audio

Wiele ćwiczeń oraz nagrania webinarów dostaniesz również w postaci plików audio, więc możesz je zrobić / odsłuchać gdziekolwiek chcesz (niekoniecznie przy komputerze).

You're the Lady Boss

Zawartość kursu jest przygotowana w taki sposób, żebyś mogła wybrać jak chcesz z nią pracować i ile chesz na to poświęcić czasu.

Będę twoją Przewodniczką

Zależy mi na tym, żebyś skończyła ten Program. Bo wiem, że to działa. Bo nie chcę, żebyś kupowała kolejny kurs, którego nie zrobisz i który dołączy do twojej listy wyrzutów sumienia.

Jak zbudowany jest ten Program?

Kursowa platforma
To miejsce, w którym znajdziesz wszystkie materiały przedstawione w jasny i czytelny sposób. Nagrania video, audio, zadania, podsumowania i skrypty. Wszystko (prócz nagrań video) do pobrania (zostaje z Tobą na zawsze).

Webinary
W trakcie sześciu tygodni trwania Momentu spotkamy się aż pięć razy na 90-minutowe webinary. Te spotkania na żywo będą dotyczyły najważniejszych obszarów naszej pracy:

TEMATY WEBINARÓW

1. Czuła dyscyplina, equanimity oraz jak budować codzienne, wspierające Cię nawyki (i jak w nich wytrwać!)

2. Natura stresu, jego fizjologiczne i psychologiczne skutki oraz jak wypracować swoje najlepsze strategie radzenia sobie z nim.

3. Wprowadzenie do medytacji mindfulness. Sztuka zauważania, autopilot i umysł początkującego.

4. Oddech funkcjonalny, a nerw błędny i HRV

5. Protokół dobrego życia. Cykliczność, sen i nawyki żywieniow

Webinary będą odbywały sie w środy o 19:30. Daty spotkań to: 8.05, 15.05, 22.05, 5.06, 12.06

Nagrania webinarów, skrypty i podsumowania będą dostępne na kursowej platformie, więc nie ma absolutnie konieczności uczestniczenia w nich na żywo.

Co znajdziesz wewnątrz programu Moment?

Moduł 1:

KONTAKT Z CIAŁEM

Pomogę Ci złapać kontakt ze swoim ciałem, wzmocnić je i poruszyć. Dostaniesz ode mnie tzw. Movement Essentials, czyli zestaw różnej długości (od 5 do 45 minut) nagrań, które pomogą Ci wrócić do czucia ciała, zmobilizują je w różnych zakresach oraz wzmocnią.

Moduł 2:

STRES

Zadania w tym module pomogą Ci zidentyfikować źródła stresu w twoim życiu i przygotować najlepsze strategie radzenia sobie z nim.

Moduł 3:

MINDFULNESS

Nauczysz się podstaw medytacji, mindfulnes i dowiesz się dlaczego trening uważności to prawdziwy game changer.

Moduł 4:

ODDECH

Nauczysz Cię jak zdrowo oddychać (i dlaczego to jest tak ważne). Opowiem Ci o nerwie błędnym, HRV i o tym jak oddech wpływa na twoją umiejętność radzenia sobie ze stresem.

Moduł 5:

DOBRE ŻYCIE

Podzielę się z Tobą moim protokołem dobrego życia opartym na solidnych badaniach naukowych (cykl dobowy, sen & regeneracja, nawyki żywieniowe).

BONUS

STUDIO JOGI ONLINE

Wraz z dostępem do kursu otrzymasz dostęp do mojego studia jogi online, w którym znajdziesz kilkadziesiąt nagrań różnej długości. 

Ten program jest dla Ciebie jeśli:

Czujesz, że życie przelatuje Ci przez palce.

Szukasz sposobu jak zwolnić i jak lepiej radzić sobie ze stresem.

Jedziesz na autopilocie i nie jest Ci z tym dobrze.

Szukasz sposobu na to, żeby wprowadzić do swojego życia rytm i równowagę.

Chcesz zadbać o swoją kondycję fizyczną i psychiczną, wzmocnić się i lepiej poczuć się w swoim ciele.

Chcesz zrobić dla siebie coś dobrego (bo całe życie robisz coś dla innych).

Szukasz podejścia naukowego, nie duchowego. Chcesz zadbać o swój układ nerwowy i zdrowie swojego mózgu.

Cześć, nazywam się Dorota Lipczyńska.

Jestem nauczycielką jogi, trenerką oddechu oraz praktyczką mindfulness.

Przez 10 lat pracowałam w IT jako marketing & project manager, ale kilka lat temu postanowiłam iść swoją drogą – założyłam firmę i uczę jogi, oddechu i mindfulness.

Fascynuje mnie neuronauka i dla wszystkiego, czego uczę szukam naukowego poparcia w najnowszych badaniach z tego obszaru.

Zawsze chciałam pomagać ludziom zmieniać ich życie. A teraz mam do tego świetne narzędzia. Kocham podróże, ale marzę o tym, żeby zamieszkać pewnego dnia w drewnianej chacie w lesie. Jestem mamą małej dziewczynki, która – obok jogi – jest moim największym nauczycielem.

Opinie

Przeczytaj, co napisały Uczestniczki moich kursów

Najważniejsze, że zmieniłam swoje myślenie o 180 stopni... dzięki Tobie 🙂 Wcześniej nie widziałam nigdy żadnego Twojego nagrania. A już pierwsze wideo, na którym mówisz, żeby zadbać o siebie, potraktować siebie z czułością, dało mi do myślenia, że w moim życiu tak naprawdę zapomniałam o sobie.
Lidia Ryszka
Miałam okazję próbować wielu stacjonarnych kursów i żaden nie był bogaty w wiedzę i przede wszystkim w ciepło prowadzącego jak Twój. Praktykując w domu z Tobą, czuje się bezpieczniej niż na jakiejkolwiek sali z jakimkolwiek nauczycielem do tej pory
Renata Cichoń
Kurs to majstersztyk. Przemyślany, wyważony, w punkt!!
Małgorzata Szlauer
Ten kurs to najlepsza inwestycja w tym roku, bardzo dużo mi dał więcej niż oczekiwałam!
Gosia Piotrowska
Nie wiem jakim cudem i przypadkiem znalazłam ten kurs i zapisałam się na niego... ale była to najlepsza rzecz jaką zrobiłam w ciągu ostatnich lat.
Ania Nowakowska
Jak się decydowałam na kurs, to przez myśl mi nie przeszło, że będą się dziać takie rzeczy; to nie jest jakiś tam kurs! to jest kuźwa magia!
Agata Laskowska

Twoja transformacja

Sprawdź, co się zmieni w Twoim życiu po pracy ze mną w tym programie.

“Amy saved our family. Simple as that. My husband and I needed help with our children, and Amy was there to guide and help us all the way.”

“We became parents early, and we didn't know how to handle this grown-up world. Amy helped us to be better parents to our children and ourselves.”

“You are part of our family now. Thank you for the care and guidance. You taught us how to be better parents and to realize we can do it!”

Twoja transformacja

Sprawdź, co się zmieni w Twoim życiu dzięki pracy ze mną w tym programie.

Nauczysz się, jak mieć więcej czasu dla siebie i jak ten czas wypełnić.

Zrozumiesz stres i stworzysz swój własny plan radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Złapiesz kontakt ze swoim ciałem, wzmocnisz je i poruszysz.

Nauczysz się jak zdrowo oddychać (i dlaczego to jest tak ważne).

Nauczysz się podstaw medytacji mindfulness i dowiesz się dlaczego trening uważności to prawdziwy game changer.

Zyskasz proste narzędzia, dzięki którym wzmocnisz swoje poczucie sprawczości.

Jesteś gotowa
na Moment?

Kurs zaczyna się 8 maja 2024
i potrwa 6 tygodni.

Żeby dołączyć do pierwszej edycji masz jeszcze:

Days
Hours
Minutes
Seconds

Moment

6-tygodniowy trening uważności integrujący elementy medytacji, jogi, oddechu, uważnego pisania i nauki o mózgu.
PLN 980
 • 5 modułów
 • 5 półtoragodzinnych webinarów
 • Podsumowania, skrypty i zadania
 • Pliki audio, video oraz materiały pdf
 • Kilkanaście lekcji jogi i uważnego ruchu
 • Ćwiczenia oddechowe
 • Nagrania medytacji
 • BONUS! Roczny dostęp do mojego studia jogi online

FAQ

Do Momentu zapraszam tylko kobiety. Nie musisz spełniać żadnych wymagań, ale pamiętaj, że praktyka jogi i oddechu, która jest częścią tego kursu wymaga bycia w dobrej kondycji zdrowotnej. Nie jest to kurs terapeutyczny. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem.

Nie, ponieważ chciałabym, żebyś jak najszybciej mogła poczuć, że metoda, której uczę działa, bez odkładania tego na “kiedyś”. Dlatego też dostęp do kursu otrzymujesz na osiem miesięcy, licząc od daty jego rozpoczęcia.

Wszystkie elementy kursu oprócz filmów video, możesz pobrać na komputer, telefon czy tablet.

Nie musisz, choć bardzo Cię do tego zachęcam. Podczas spotkań będziesz mogła zadać pytania, podzielić się swoją refleksją czy radą z innymi uczestniczkami. Jeśli jednak nie uda Ci się być na żywo – będziesz mogła w dowolnym momencie odtworzyć nagranie tego spotkania lub przeczytać jego podsumowanie.

W wersji minimum by przejść przez zaprojektowany przeze mnie proces potrzebujesz 20 minut dziennie (5 min oddech, 5 min medytacja, 5 min ruch i 5 min pisanie) plus czas na przeczytanie materiałów do webinaru (transkrypt i/lub najważniejsze wypunktowane informacje) w danym tygodniu i zrobienie jednego (w tym danym tygodniu) zadania EXTRA (ok. 30 minut)

W wersji maksimum, to codzienna praktyka na poziomie ok. 1,5 godz (10 min oddech, 20 min medytacja, 30 min ruch i 20 min pisanie) – zrobiona “na raz” lub rozdzielona na kilka okienek. Plus udział w godzinnym webinarze lub odsłuchanie nagrania oraz i zrobienie jednego (w tym danym tygodniu) zadania EXTRA (też ok 30 minut).

Planowana jest latem 2024 i na pewno jego cena wzrośnie.

Za kurs możesz zapłacić przelewem (online lub tradycyjnym), kartą (debetową lub kredytową) lub BLIKIEM. Możesz też skorzystać z płatności odroczonych PayPo lub rozłożyć płatność na raty z Twisto.

KONTAKT

Masz wątpliwości co do wzięcia udziału w programie?

Napisz do mnie na czesc@dorotalipczynska.pl