Krótkie ćwiczenie z uważności.

Spędzamy większość naszego czasu patrząc na rzeczy, na które ktoś chce żebyśmy patrzyli – na reklamy, na wiadomości w telewizji, na update’y naszych znajomych na Facebooku, na nowe zdjęcia na Instagramie. Nasza uwaga jest sterowana. Non stop. A co gdybyśmy postanowili ją odzyskać? 


Mam dla Was zadanie. Ale równie dobrze możesz je potraktować jako grę (i od razu robi się przyjemniej, co?) Ja gram w nią często od wielu lat (chyba od dziecka), ale dopiero niedawno zauważyłam, że jest ona doskonałym ćwiczeniem UWAŻNOŚCI. Gotowi? 

ZADANIE 

Podczas następnego spaceru po swoim mieście, w drodze z jednego do drugiego punktu (np. z domu do pracy) albo odwiedzając jakieś całkiem nowe miejsce WYPATRUJ rzeczy, do których nikt nie chce przyciągnąć twojej uwagi. Takich z kategorii nieatrakcyjnych, całkiem zwykłych, a jak się da to może np. zabawnych. Wymyśl sobie swoją kategorię albo weź jeden z moich pomysłów. Ja gram w WYPATRYWANIE:
? Otwartych okien
? Mężczyzn w okularach
? Kobiet, które ubrane są w coś czerwonego
? Kamer przemysłowych


Odzyskaj swoją uwagę. Zaobserwuj ile nowych myśli, obserwacji, emocji się w Tobie pojawi.

Dorota Lipczynska

Dorota Lipczynska

Przeczytaj także

Newsletter

Zapisz się na mój newsletter, żeby raz w miesiącu dowiedzieć się o nowych zajęciach, warsztatach i wyjazdach. Dzielę się w nim również jogowymi (i nie tylko!) ciekawostkami. Jako bonus otrzymasz nagranie z wieczorną techniką relaksacyjną – do wypróbowania przed snem.

Namaste!

Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter.

Jeszcze tylko potwierdź subskrypcję, klikając link w mailu, który właśnie poleciał do Twojej skrzynki mailowej.