Krótkie ćwiczenie z uważności.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on linkedin

Spędzamy większość naszego czasu patrząc na rzeczy, na które ktoś chce żebyśmy patrzyli – na reklamy, na wiadomości w telewizji, na update’y naszych znajomych na Facebooku, na nowe zdjęcia na Instagramie. Nasza uwaga jest sterowana. Non stop. A co gdybyśmy postanowili ją odzyskać? 


Mam dla Was zadanie. Ale równie dobrze możesz je potraktować jako grę (i od razu robi się przyjemniej, co?) Ja gram w nią często od wielu lat (chyba od dziecka), ale dopiero niedawno zauważyłam, że jest ona doskonałym ćwiczeniem UWAŻNOŚCI. Gotowi? 

ZADANIE 

Podczas następnego spaceru po swoim mieście, w drodze z jednego do drugiego punktu (np. z domu do pracy) albo odwiedzając jakieś całkiem nowe miejsce WYPATRUJ rzeczy, do których nikt nie chce przyciągnąć twojej uwagi. Takich z kategorii nieatrakcyjnych, całkiem zwykłych, a jak się da to może np. zabawnych. Wymyśl sobie swoją kategorię albo weź jeden z moich pomysłów. Ja gram w WYPATRYWANIE:
? Otwartych okien
? Mężczyzn w okularach
? Kobiet, które ubrane są w coś czerwonego
? Kamer przemysłowych


Odzyskaj swoją uwagę. Zaobserwuj ile nowych myśli, obserwacji, emocji się w Tobie pojawi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email
Dorota Lipczynska

Dorota Lipczynska

Przeczytaj także

Newsletter

Zapisz się na mój newsletter, żeby raz w miesiącu dowiedzieć się o nowych zajęciach, warsztatach i wyjazdach. Dzielę się w nim również jogowymi (i nie tylko!) ciekawostkami. Jako bonus otrzymasz nagranie z wieczorną techniką relaksacyjną – do wypróbowania przed snem.

Namaste!

Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter.

Jeszcze tylko potwierdź subskrypcję, klikając link w mailu, który właśnie poleciał do Twojej skrzynki mailowej.