O mnie

We wszystkim co robię, jest dbałość o doświadczenie osoby, która zdecydowała się ze mną wejść na matę. Starannie układam zajęcia, dobieram muzykę i zapach, dbam o bezpieczeństwo, komfort i swobodę każdej osoby.  

​​Pracuję z wysokiej jakości sprzętem i materiałami. Prowadząc zajęcia jogi – grupowe i indywidualne, organizując warsztaty czy jogowe wyjazdy dbam o każdy szczegół. Słucham i obserwuję. 

Dorota to Magic Coordinator. Level Pro.

Monika Starzyk
uczestniczka warsztatów

Moja joga

Joga, której uczę ma na ogół formę praktyki dynamicznej (vinyasa i ashtanga joga) – przy czym nie chodzi o szybkość czy tempo praktyki a o to, że nie zatrzymujemy się na dłużej w pozycjach. Kluczowa w praktyce jogi jest dla mnie nie tyle praca na poziomie fizycznym, co praca z oddechem i jego potencjałem. Płynne przejścia pomiędzy pozycjami i koncentracja na oddechu tworzą bowiem harmonijną całość, stan flow, czyli stan przepływu, który ma niezwykle pozytywny wpływ na pracę naszego mózgu.

Przepływ to słowo, jakim ludzie opisują stan swojego umysłu, kiedy świadomość jest harmonijnie kierowana i kiedy chcą nadal robić to, co aktualnie robią, dla czystej satysfakcji z wykonywania tego zajęcia. Zastanowienie nad czynnościami, które nieodmiennie wytwarzają taki stan (…) ułatwia zrozumienie tego, co uszczęśliwia ludzi.

Mihály Csíkszentmihályi
profesor psychologii // University of Chicago

Uwielbiam się uczyć

Jestem nauczycielem jogi z wieloletnią praktyką własną, którą rozwijam stale pod okiem wielu wspaniałych nauczycieli.

A prywatnie?

Mieszkam w Krakowie i jestem mamą 4-letniej dziewczynki. Przez 10 lat pracowałam jako marketing & project manager, a teraz realizuję swoje największe marzenie – uczę jogi. Kocham muzykę i kiedyś będę mieszkać w lesie. 

KONTAKt

Napisz do mnie

czesc@dorotalipczynska.pl